Fotografuje „od zawsze” a jego sposobem na życie fotografia prasowa stała się w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych gdy stał się etatowym fotoreportarzystą. Do roku 1997, czyli do likwidacji tytułu, pracował w „Słowie Dzienniku Katolickim”.

Od początku swej dziennikarskiej  kariery dokumentuje życie Kościoła w Polsce; pielgrzymki Ojca Świętego, posługę Prymasa Polski, kardynałów i biskupów, wydarzenia polityczne, kulturalne i społeczne Kraju. Z pasją wykonuje  także portrety ludzi świata nauki, kultury i biznesu.

Jego fotografie znaleźć można w wielu tytułach prasowych, folderach, broszurach, książkach i albumach, prezentowane były także na wystawach i ekspozycjach fotograficznych. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Federacji Dziennikarzy Międzynarodowych (FIJ). Prowadzi warsztaty fotografii prasowej dla studentów dziennikarstwa w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa.

Przez Prymasa Polski Józefa kard. Glempa uhonorowany orderem Ecclesia populoque servitium praestanti  „Zasłużonemu w posłudze dla Kościoła i Narodu”


statystyka